15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İKİ GÜN BOYUNCA DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULDU
 
 
 
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayelerinde 15 Temmuz 2017 günü saat 20.00 den 16 Temmuz 2017 günü saat 24.00 kadar tüm Türkiye de olduğu gibi ilçemizde de vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla demokrasi nöbeti tutuldu.
Programa İlçe Kaymakamımız Sayın Seda BAŞOĞLU, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Jandarma Komutan V. Sayın Ömer EVCİL, İlçe Emniyet Amir V. Sayın Ahmet CELTSEN, Diğer Kurum Amir ve Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ile çok sayıda Saimbeylili vatandaşlarımız katıldılar.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’an tilaveti ve duaların okunmasıyla başladı. Daha sonra günün anlam ve önemine binaen İlçe protokolü tarafından konuşmalar yapıldı.Siyasi parti temsilcilerive halkımızın 15 Temmuz ve o gece yaşananlarla ilgili duygu ve düşüncelerini belirtmek üzere söz aldılar. Yine Saimbeylili vatandaşlarımızın 15 Temmuz ile ilgili kendi yazdığı şiirlerin okunması, İlçe Kaymakamlığımızca hazırlanan sinevizyon gösterisi, 15 Temmuz Marşı ve çeşitli videoların gösterimi, öğrencilerimizin 15 Temmuz içerikli şiiler okumasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın  İstanbul ve Ankara’daki halkımıza hitabını canlı olarak izletilmesiyle devam etti. Demokrasi Nöbetine Sabah Namazına kadar aralıksız devam edildi.
15 Temmuz Demokrasi Nöbeti 16 Temmuz 2017 günü saat24.00 de kadar devam etti. Program İlçe Müftülüğümüzce tüm şehit ve gazilerimizin ruhlarına Kur’an tilaveti ve ardından okunan dualarla son buldu.
Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde, Saimbeyli Kaymakamlığı’nın öncülüğünde düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında iki gün boyunca gerçekleştirilen “Demokrasi Nöbeti”ne yoğun ilgi gösteren siyasi partilere,sivil toplum kuruluşlarına, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza, şehit ve gazi yakınlarımıza, tüm Saimbeylili vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyor, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını ümit ettiğimiz bu güzel ortamın ve programın hazırlanmasında emeği geçen İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, İlçe Müftülüğüne ve dahi tüm emeği geçenlere şükranlarımızısunarız.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün birlik ve beraberliğimize, demokrasimize güç katmasını diliyor, 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını feda eden şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.