15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KONFERANSI DÜZENLENDİ
 
25.10.2016 tarih ve 6752 sayılı Kanun ile Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanununda değişiklik yapılarak 15 Temmuz günü, Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiş olup, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletimizin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket edilerek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla, tüm Türkiye’de ve İlçemizde Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayelerinde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü çeşitli etkinliklerle devam ediyor.
Bu amaçla 14.07.2017 günü saat 10:00 da İlçemiz Halk Eğitim Merkezinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğümüzce hazırlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Mili Birlik Günü Konferansı düzenlendi. Programa İlçe Kaymakamımız Sayın Seda BAŞOĞLU, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal TUNCE, İlçe Mal Müdiresi Sayın Nilgün ARSLAN, İlçe Tarım Müdürü Sayın Halil PAŞAOĞLU, İlçe Nüfus Müdürü Sayın Mehmet ÇELİK, diğer birim müdürleri, Şehit ve gazi aileleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Gençliğin demokrasi inancını pekiştirerek milli birlik ve beraberliğimizin vurgulandığı konferansa ilçemizdeki tüm Kur’an Kursu öğrenci ve velileri de katıldı.  Program sonunda Saimbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca temin edilen İlçe Kaymakamımız ve personeli eliyle dağıtılan ikramla program sonlandırıldı.
Bu vesile ile bu güzel vatanı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve bilhassa 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.