15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ YILDÖNÜMÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE BAŞLADI
25.10.2016 tarih ve 6752 sayılı Kanun ile Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanununda değişiklik yapılarak 15 Temmuz günü, Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiş olup, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletimizin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket edilerek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla, tüm Türkiye’de ve İlçemizde Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayelerinde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programının ilk etkinliği icra edildi.
Bu amaçla 11.07.2017 günü saat 11:00 da Şehit kabirleri İlçe Kaymakamımız Sayın Seda BAŞOĞLU, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Belediye Başkan V. Sayın Ümmügülsüm BAŞIBÜYÜK, İlçe Emniyet Amir V. Sayın Mehmet SERDAR YAVUZ, İlçe Jandarma Komutan V. Sayın Ömer EVCİL, Tüm Kamu Kurum ve Kuruluş Amir ve Müdürleri, Şehit ve gazi aileleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla ziyaret edildi. Yine aynı gün öğle namazından önce Merkez Camisinde Mevlid-i Şerif okunması ve öğle namazına müteakip şehitlerimizin ruhu için Saimbeyli Müftülüğümüzce dualar okunmuştur.  Ardından Saimbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca temin edilen İlçe Kaymakamımız ve personeli eliyle dağıtılan tatlı ikramıyla program sonlandırıldı.
Bu vesile ile bu güzel vatanı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve bilhassa 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.