18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
        

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü töreni ilçemizde saat 10:00’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtının önünde çelenk sunma töreni ile başladı. Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ, İlçe Garnizon Komutanı Alphan TURHAN, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Jandarma Komutanı Süleyman ÇAKIR, İlçe Emniyet Amir V. Ahmet CALTSEN, diğer resmi daire, kamu kurum ve kuruluş amir/yöneticileri, Şehit yakınları, gazilerimiz, gazi aileleri, Siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum kuruluşları ve Saimbeyli halkımızın katılımı ile tören icra edilmiştir.

İlçemiz Kaymakamlığı, İlçe Garnizon Komutanlığı ve Saimbeyli Belediye Başkanlığı'nın çelenkleri sunulmuş, saygı duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşımız eşliğinde bayrağımız göndere çekilmiştir. Daha sonra ilçemiz Şehitlik Anıtı ve şehit kabirleri ziyaret edilerek dualar okunmuştur.

Tören programına İlçemiz Halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda devam edildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Öğrenciler tarafından şiirler okundu. Çanakkale Zaferi sinevizyon gösterisi yapıldı. Öğrencilerimizin oratoryosu ve Çanakkale Zaferi'ni canlandıran tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı. İlçemizde düzenlenen 18 Mart Şehitler Günü resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesinin ardından program sona ermiştir.