19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI               Bayram töreni ilçemiz Anadolu Lisesi bahçesinde yapılmış olup törene İlçe Kaymakamımız Sayın Seda BAŞOĞLU, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Hacı Mehmet DÜNDAR, İlçe Emniyet Amir V. Sayın Ahmet CELTSEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal TUNCEL ile diğer resmi daire amirleri ile çok sayıda öğrenci, öğretmen ve Saimbeylili vatandaşlarımız katıldılar.


             Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlamış olup daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Saimbeyli Anadolu Lisesi Öğretmeni Ali CEYLAN tarafından yapılmıştır. Öğrenciler günün anlam ve önemine binaen şiirler, solo türküler okumuşlar, Jimnastik grubu gösterileri ile halk oyunları gösteriler izleyenlerin büyük beğenisini toplamıştır.

İlçe genelinde 1500 M. koşu yarışmasında erkeklerde birinci olan Faruk AKDENİZ, ikinci olan Hanifi AKBOĞA ve üçüncü olan Nazir AKBOĞA yine ilçe genelinde 1500 M. koşu yarışmasında kızlarda birinci olan Hanifi TOZLU, ikinci olan Döne AKKURT ve üçüncü olan Canan USKU’ya İlçe Kaymakamımız Sayın Seda BAŞOĞLU tarafından ödüllendirildiler. Ayrıca İlçe merkezinde bulunan okulları arasında çeşitli branşlarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE ve diğer kurum Amir ve Müdürlere tarafından ödüllendirildiler.

 

Tören okulumuzun bando takımı geçiş töreni yapılarak sona ermiştir. Törenin ardından İlçemiz Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisi İlçe Kaymakamımız Sayın Seda BAŞOĞLU ile kurum amir ve müdürleri birlikte gezilerek program son buldu.