19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI


               19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 17.05.2018 günü Hükümet Konağı önünde İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün çelenginin konulmasıyla başladı.
Bayram töreni 19.05.2018 günü ilçemiz Şehit Ali ÇAKAR Anadolu Lisesi bahçesinde devam etti. Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Hacı Mehmet DÜNDAR, İlçe Emniyet Amir V. Sayın Ahmet CELTSEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal TUNCEL ile diğer resmi daire amirleri ile çok sayıda öğrenci, öğretmen ve Saimbeylili vatandaşlarımız katıldılar.

             Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlamış olup daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Saimbeyli Şehit Ali ÇAKAR Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Ali CEYLAN tarafından yapıldı. Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine binaen şiirler, Gençliğin Ata’ya cevabı, oratoryo gösterisiyle devam etti. Program sonunda İlçe genelinde 1500 M. koşu, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE tarafından ödülleri verildi.
 
 Törenin ardından İlçemiz Şehit Ali ÇAKAR Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisi İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN ile kurum amir ve müdürleri birlikte gezilerek program son buldu.