2016-2017 YILI TEOG SINAVINDA BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Saimbeyli Kaymakamlığı tarafından 2017 TEOG yerleştirme sonuçlarına göre 420 ve üzeri puan alan toplam 35 öğrencimizden 2. yarıyılda soruların tamamını doğru yaparak ilçe 1.si ve 2.si olan 2 öğrencimiz dizüstü bilgisayar ve çeyrek altın, 20 öğrencimiz dizüstü bilgisayar, 4 öğrencimiz yarım altın ve 9 öğrencimiz ise çeyrek altınla ödüllendirildi.
Ödül dağıtım programına İlçe Kaymakamımız Sayın Seda BAŞOĞLU, Tufanbeyli Kaymakamı Sayın Adem BAŞOĞLU, Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Jandarma Komutanı H.Mehmet DÜNDAR, İlçe Emniyet Amir V. Ahmet CELTSEN, sponsorlarımızdan EnerjiSA Tufanbeyli Termik Santrali adına Sosyal İşlerden Sorumlu Müdür Tuba ÖZEN, Saimbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri, resmi kurum kuruluşlar ile siyasi parti temsilcileri, Okul Müdürleri, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldılar.
 
TEOG Sınavında Başarılı Olarak İlçemizde Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ve Kazandıkları Okullar:
 
İlçe 1.si: Erdem Sacid YILMAZ 497,6 puanla Adana Fen Lisesi (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi)  
İlçe 2.si: Mehtap ULAŞ 492,8 puanla Adana Seyhan İMKB Fen Lisesi (Çeralan Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 3.sü: Edanur  KEKEÇ 479,9 puanla Kayseri Develi Fen Lisesi (Yatılı Bölge   Ortaokulu    Öğrencisi)
İlçe 4.sü: Berkay YALMAN 479,8 puanla Kayseri Develi Fen Lisesi (Fatih Sultan Mehmet    Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 5.si: Rabia KAYMAK 479,3 puanla Kayseri Develi Fen Lisesi (Yatılı Bölge   Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 6.sı: Kübra GÖKBAŞ 474,3 puanla Kahramanmaraş Göksun Fen Lisesi (Aksaağaç Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 7.si: Nesrin ULAŞ 471,8 puanla Kahramanmaraş Göksun Fen Lisesi (Çeralan Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 8.si: Elif YAKAR 470 puanla Kozan Kazım Karabekir Anadolu Lisesi (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi) 
İlçe 9.su: Egemen ARMUT 469 puanla Adana Yüreğir Rotary Anadolu Lisesini (Çatak Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 10.su: Hatice TEKDEMİR 468,3 puanla Kozan Kazım Karabekir Anadolu Lisesi (Yatılı Bölge Okulu Öğrencisi)
İlçe 11.si: Şahin POLAT 461 puanla Adana Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi  (Çatak Ortaokulu Öğrencisi) 
İlçe 12.si: Ayşe Nur GÖKÇE 461,6 puanla Hatay İmam Hatip Proje Okulu (İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi) 
İlçe 13.sü: Ayşegül BOZGÜNEY 460,2 puanla Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 14.sü: Hüseyin METLİ 458,3 puanla Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi (Himmetli   Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 15.si: Sena ERSOY 453,3 puanla Yusuf Baysal Anadolu Lisesi (Yatılı Bölge  Ortaokulu Öğrencisi) 
İlçe 16.sı: Cemile CENGİZ 449,5 puanla Osmaniye Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi (Karakuyu  Ortaokulu Öğrencisi)
 İlçe 17.si: Hatice ÇAĞLAR 446,9 puanla Osmaniye Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi (Yatılı Bölge   Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 18.si: Mustafa ALTUNSOY 445,7 puanla Sivas Su Şehri Fen Lisesi (Yatılı Bölge Ortaokulu Öğrencisi) 
İlçe 19.su: Tayyip AKBOLAT 444,1 puanla Adana Sarıçam Sosyal Bilimler Lisesi (Yatılı Bölge Ortaokulu Öğrencisi) 
İlçe 20.si: Beyza YARDIMCI 442,9 puanla Adana Hakkı Polat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 21.si: Esra AYKIZ 440,8 puanla Adana TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi (Çatak     Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 22.sü: Dağhan TEKE 440.7 puanla Adana Sarıçam Bahtiyar Vahapzade Sosyal Bilimler Lisesi (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi) 
İlçe 23.sü: Yurdagül AKBOĞA 434,3 puanla Sivas Zara Fen Lisesi (Aksaağaç Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 24.sü: Merve KARAMAN 434 puanla Adana Kozan Fatih Anadolu Lisesi (Karakuyu Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 25.si: Fatoş ÖKSÜZ 433,3 puanla Adana Çukurova Emine Nabi Menemencioğlu Anadolu Lisesi (Himmetli Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 26.sı: Seval  GENCER 431 puanla Adana Karaisalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Çatak Ortaokulu Öğrencisi)  
İlçe 27.si: Ilgın BAŞER 429,4 puanla Adana Sarıçam Bahtiyar Vahapzade Sosyal Bilimler Lisesi (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 28.si: Elif AKÇER 428,7 puanla Kahramanmaraş Göksun Fen Lisesi (Aksaağaç Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 29.su: Eren AY 428,1 puanla Adana Kozan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi (İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi)
 İlçe 30.su: Ayşegül KEKEÇ 425,5 puanla Adana Sarıçam Sosyal Bilimler Lisesi (Yatılı Bölge Ortaokulu Öğrencisi) 
İlçe 31.si: Sude ZENGİNER 425,2 puanla Adana Sarıçam Bahtiyar Vahapzade Sosyal Bilimler Lisesi (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi) 
İlçe 32.si: Feyza AKDÖL 425,1 puanla Adana Sarıçam Bahtiyar Vahapzade Sosyal Bilimler Lisesi (Çeralan Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 33.sü: Hatice AKBOĞA 424,8 puanla Adana Karaisalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Aksaağaç Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 34.sü: Beyza ÖZAKÇAOĞLU 424,7 puanla Adana Sarıçam Bahtiyar Vahapzade Sosyal Bilimler Lisesi (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi)
İlçe 35.si: Hasan TUNÇTAN 423,7 puanla Adana Sarıçam Bahtiyar Vahapzade Sosyal Bilimler Lisesi (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencisi) 
 
Programda İlçe Kaymakamımız Sayın Seda BAŞOĞLU;
2016-2017 eğitim-öğretim dönemi başında öğrencilerimize TEOG sınavından 420 puan ve üzeri almaları halinde kendilerine çeşitli ödüller vereceğimizi, 440 ve üzeri almaları halinde ise dizüstü bilgisayar alacağımıza dair söz vermiştik. Geçtiğimiz yıl 9 öğrencimiz dizüstü bilgisayar olmak üzere sadece 19 öğrencimiz hediye alabilmişti. Bu yıl ise 22 öğrencimiz dizüstü bilgisayar olmak üzere toplam 35 öğrencimiz hediye aldı. Sonuç olarak ilçemizde ikincisini gerçekleştirdiğimiz ödüllendirme ile geçen yıla oranla ilçemizdeki eğitimin kalitesini ve öğrencilerimizin motivasyonunu artırdığımızı görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimizin başarılarının yeni okullarında da artarak devam etmesini diliyorum.
Ödüllerin alınmasındaki katkılarından dolayı Tufanbeyli Kaymakamı Sayın Adem BAŞOĞLU’na, sponsorlarımız Avcıpınar taşocağı işletmesi AYC İnşaatın sahibi Sayın Cihangir AYDIN’a, EnerjiSA Tufanbeyli Termik Santrali Yönetimine, Saimbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. dediler.
 
Programın hazırlanmasında emeği geçen Saimbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğüne ve bilhassa ödüllerin temin edilmesindeki katkılarından dolayı Tufanbeyli Kaymakamı Sayın Adem BAŞOĞLU’na, sponsorlarımız AYC İnşaatın sahibi Sayın Cihangir AYDIN’a, EnerjiSA Tufanbeyli Termik Santrali Yönetimine şükranlarımızı sunarız.