2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI PROGRAMI YAPILDI

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında İlçemizde 20 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 09.30 da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Hükümet Konağı bahçesinde Atatürk büstü önünde çelenk koymasıyla başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan tören Atatürk İlkokulu bahçesinde devam etti.

Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Hakan KESKİN, İlçe Garnizon Komutan V. Sayın Ercan DEMİR, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE,  İlçe Jandarma Komutan V. Sayın Ali Osman KADİROĞLU,  İlçe Emniyet Amiri V. Sayın Ahmet CELTSEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal TUNCEL, diğer resmi daire amirleri, öğrenciler, öğretmenler, okul müdürleri ile veliler katılmışlardır.

Atatürk İlköğretim Okulu önündeki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal TUNCEL ve Atatürk İlkokul Müdürü Sayın Ercan AYDIN yaptılar. Daha sonra öğrenciler günün anlam ve önemi ile ilgili şiirlerini okudular, öğrenciler tarafından halk oyunu gösterisi ardından okula yeni başlayan öğrencilere Atatürk 4. Sınıf öğrencileri tarafından çiçeklerle hoş geldiniz karşılaması yapıldıktan sonra tören sona erdi.