23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 97. Yıl Kutlama Töreni 23 Nisan 2017 Pazar günü saat 10:30'da Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelenk sunması ile başlamıştır.
Bayram töreni saat 11:00'da Belediye Konferans salonunda başlamıştır. Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Seda BAŞOĞLU, Tufanbeyli Kaymakamı Sayın Adem BAŞOĞLU, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, Saimbeyli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Jandarma Komutanı Sayın H.Mehmet DÜNDAR, İlçe Polis Merkez Amiri Sayın Ahmet CELTSEN, diğer kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaşımız katılmıştır.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesine müteakip tören programı başlamıştır. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal TUNCEL tarafından yapılmıştır.
İlçemiz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Anasınıfı öğrencileri, Atatürk İlkokulu öğrencileri, Saimbeyli YBO Anasınıfı öğrencileri tarafından çeşitli oyunlar sergilenmiş,  günün anlam ve önemini içeren birçok şiir okunmuş, Adana yöresi halk oyunları gösterisi sunulmuş ve İzmir Marşı, Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa Marşları söylenmiştir.
Program sonunda Saimbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlkokullar arası resim yarışmasında birinci olan Çeralan İlkokulundan Gamze ULAŞ, şiir yarışmasında birinci olan Çeralan Ortaokulundan Hülya TÜRKAL, kompozisyon dalında birinci olan Saimbeyli İmam Hatip Lisesi öğrencisi İrem UYANIK’a ödüllerini İlçe Kaymakamımız Sayın Seda BAŞOĞLU tarafından verildi.
İlkokul kategorisinde resim yarışmasında ikinci olan Eyüplü İlkokul öğrencisi Sıla YARBASAN, Şiir yarışmasında ikinci olan YBO okul öğrencisi İrem KARA, Lise kategorisinde kompozisyon yarışmasında ikinci olan Saimbeyli Anadolu Lisesi öğrencisi Semanur ÇETİN’E ödüllerini İlçe Garnizon Komutana Sayın Mustafa ÇETİN verdiler.
İlkokul kategorisinde resim yarışmasında üçüncü olan Yeniköy İlkokul öğrencisi Zehrasu BEKTAŞ, Ortaokul kategorisinde şiir yarışmasında üçüncü olan Saimbeyli İmam Hatip Ortaokul öğrencisi Eren AY’a ödüllerini İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE tarafından verildi.
            Tüm izleyiciler tarafından oldukça beğeni toplayan tüm etkinliklerin hazırlanmasında emeği tüm öğretmen, öğrenci ve idarecilerimize teşekkür ederiz.