23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 98. Yıl Kutlama Töreni 23 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 09:30'da Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelenk sunması ile başlamıştır.
Bayram töreni aynı gün saat 10:00'da Hükümet Konağı önünde başlamıştır. Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Hakan KESKİN, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, Saimbeyli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Jandarma Komutanı Sayın H.Mehmet DÜNDAR, İlçe Emniyet Amir V. Sayın Ahmet CELTSEN, diğer kamu kurum ve kuruluş amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaşımız katılmıştır.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesine müteakip tören programı başlamıştır. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal TUNCEL tarafından yapılmıştır.
İlçemiz Atatürk İlkokulu öğrencileri tarafından çeşitli oyunlar sergilenmiş,  günün anlam ve önemini içeren birçok şiir okunmuş, Adana yöresi halk oyunları gösterisi sunulmuş ve İlçemiz YBO öğrencileri tarafından hazırlanan folklor gösterisi düzenlenmiştir.
Program sonunda İlçe milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Milli Egemenlik konulu resim, şiir, kompozisyon yarışmasında ödül kazanan öğrencilere ödüllerini İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN, Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE,  Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal TUNCEL tarafından verildi.
            Programın hazırlanmasında emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, okul öğretmen, öğrenci ve idarecilerimize şükranlarımızı sunarız.