24 KASIM ÖĞRETMENLEN GÜNÜ İLÇEMİZDE KUTLANDI

 

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal TUNCEL tarafından çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Akabinde toplu halde Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen törene geçildi.

Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Hakan KESKİN, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Emniyet Amir V. Sayın Ahmet CELTSEN, İlçe Jandarma Komutan V. Sayın Ali Osman KADİROĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal TUNCEL, siyasi parti temsilcileri diğer resmi daire amir ve memurları ile öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaşımız katılmıştır.

Saimbeyli öğrencileri tarafından hazırlanan kutlama programında günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler ve gösteriler yapıldı. Tiyatro gösterileri ve skeçlerin sunulduğu program aday memurluğunu tamamlayan öğretmenlerin yemin töreniyle son buldu. Program sonunda öğretmenler günü temalı şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN ve İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE tarafından verildi.