26. KÜLTÜR SANAT VE KİRAZ FESTİVALİ İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
Bu yıl 26. sı düzenlenen Kültür Sanat ve Kiraz Festivali İlçemizde çeşitli etkinlikler kutlandı.
Kiraz Festivaline Adana Vali Yardımcısı Sayın Mustafa AYDIN, Tufanbeyli Kaymakamı Saimbeyli Kaymakam V. Sayın Adem BAŞOĞLU, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin SÖZLÜ, Feke Hakimi Sayın Abdürrahim UYSAL, Feke Cumhuriyet Savcısı Sayın Emrullah DURSUN, Saimbeyli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, Tufanbeyli Belediye Başkanı Sayın Remzi ERGÜ, Feke Belediye Başkanı Sayın Ahmet SEL, Sarıçam Belediye Başkanı Sayın Bilal ULUDAĞ, İlçe Kurum Amir ve Müdürleri, İlçe Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ile çok sayıda Saimbeylili vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleşti.
Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış kurdelesinin kesilmesiyle başladı. Günün anlam ve önemine binaen çeşitli konuşmaların ardında halk oyunları, mehter takımının gösterisiyle ve Kiraz Festivalinde en iyi kiraz üreticilerine ödüllerin verilmesiyle devam etti. Program akşam bölümünde Ahmet ŞAFAK ve Ali KINIK ‘ın konserleri akabinde havai fişek gösterisiyle son buldu.
26.sı düzenlenen Kültür Sanat ve Kiraz Festivalinin İlçemiz kiraz üreticilerine ve Saimbeylili vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.