79. YILDÖNÜMÜNDE ATAMIZI ÖZLEMLE ANDIK
 
 
Cumhuriyetimizin kurucusu ve büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. Yıldönümünde Atamızı saygı ve rahmetle anıyoruz.
Atamızı anma töreni; 10 Kasım Cuma günü saat 09.00' da Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne Saimbeyli Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı'nın çelenklerinin sunulması ile başladı. Çelenk sunma törenine müteakip saat 09:05' te Atatürk'ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, bu esnada sirenler çaldı ve bayraklar yarıya indirildi. Ardından İstiklal Marş’ımız okundu. İlçemiz genelinde tüm bayraklar güneşin batışına kadar yarıya indirildi. Akabinde toplu halde Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen törene geçildi.
Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Hakan KESKİN, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Hacı Mehmet DÜNDAR, İlçe Emniyet  Amir V. Sayın Ahmet CELTSEN,  diğer resmi daire amir ve memurları, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Parti Temsilcileri ile öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda Saimbeylili vatandaşımız katılmıştır.
Saimbeyli YBO öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan anma programında günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler ve Atatürk'ten özlü sözler okunmuş, “Uykusuz Geceler” adlı oratoryo ve Atatürk’e ithaf edilen marş ve türküler söylenmiş, Atatürk'ü anlatan video gösterisi sunulmuş ve Atamız büyük bir özlemle anılmıştır.