İlçe Kaymakamımız Sayın Seda BAŞOĞLU’ nun “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

 

Vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan, bağımsız ve özgür yaşama gayesinden hiçbir zaman taviz vermeyen Türk Milleti, sahip olduğu özelliklerle dünya üzerinde saygın bir konum edinmiş, her zaman onurlu tutumu, kahramanlıkları ve başarılarıyla tarihin akışını değiştiren yüce bir Millet olmuştur.

Yaşam hakkını onuruyla elde eden Milletimiz 15 Temmuz 2016 günü tarihte benzeri olmayan en yıkıcı ve en tehlikeli bir saldırıya maruz kalmıştır. Devlet kurumlarına ve Milletimizin gözbebeği, mazisi şanlı, şerefle dolu olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine yuvalanmış FETÖ mensubu hainler tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin üzeriden bir yıl geçmiş olmasına rağmen hafızalarımızdaki tazeliğini korumaktadır. Millet olarak birlik ve beraberliğimizi, demokrasimizi hedef alan bu saldırı, Aziz Milletimizin vatan sevgisi, üstün cesareti, fedakârlığı, ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığı, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykırarak yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır. Darbecilerin ihanet planını tersyüz eden Aziz Milletimiz, hür ve bağımsız yaşama iradesini bir kez daha bütün dünyaya göstermiş, bölünmez bütünlüğünü ve vatan topraklarını koruma ve karşısına çıkarılan engelleri aşma kararlılığını göstermiş, bu uğurda canı pahasına yüzlerce vatandaşımız şehit olmuştur. Şehitlerimiz en değerli varlıklarını yani canlarını, gözlerini kırpmadan ülkemizin ve milletimizin geleceği için feda etmişlerdir, bize düşen görev ise onların davasına sahip çıkmak, 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamaktır.

Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay-Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş Aziz Milletimiz, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla çıktıkları sokaklarda, yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün birlik ve beraberliğimize, demokrasimize güç katmasını diliyor, 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını feda eden şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.