İLÇEMİZDE 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

 

19 Eylül Gaziler Günü programı 19 Eylül 2017 Salı günü saat 10.00’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtının önünde icra edildi.

            Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Hakan KESKİN, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, Saimbeyli Belediye Başkanı Vekili Sayın Mithat UYANIK, İlçe Jandarma Komutan Sayın Hacı Mehmet DÜNDAR, , İlçe Emniyet Amir V. Sayın Ahmet CELTSEN, İlçe Kurum 19 Eylül Gaziler Günü programı 19 Eylül 2017 Salı günü saat 10.00’da Hükümet Amir ve Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum kuruluşları, Gazilerimiz, Şehit yakınları ile çok sayıda Saimbeylili vatandaşlarımız katıldılar.

            Tören programının okunmasının ardından Kaymakamlığımız, İlçe Garnizon Komutanlığı ve Saimbeyli Belediye Başkanlığı’nın çelenkleri sunulmuş, ardından saygı duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekilmiştir. Akabinde günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı İlçe Jandarma Komutanlığından Uzman Çavuş Dursun KILINÇLI yapmıştır.  Ardından Saimbeyli İmam Hatip Lisesi örgencilerinden Eda Nur UYANIK, F.S.M Ortaokulundan  “Gazilerimize “ adlı şiirleri okudular. Program sonrasında Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN gazi ve şehit yakınlarını makamında kabul ederek istek ve ihtiyaçlarını dinlediler.

Program sonrasında İlçemiz Kaymakamı Sayın Hakan KESKİN, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mithat UYANIK, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Hacı Mehmet DÜNDAR, İlçe Emniyet Amir V. Sayın Ahmet ÇELTSEN ve Yeşilbağlar Mahallesi Camii İmamı Sayın Ahmet YILDIRAN ile birlikte Saimbeyli İlçe merkezi ve Himmetli mahallesinde bulunan şehit yakınlarını ve gazilerimizi ziyaret edilerek şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin istek ve sıkıntılarını dinlediler.