ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
        Eğitim, inşa ıdaki güzellikleri keşfederek geliştirmenin anahtarıdır. Anne ve babamızdan sonra en güvenilen nsanlar olan öğretmenler de insanları sevgi ve şefkat dolu yürekleriyle eğiterek onlara doğru ve yanlışları öğretip bir ülkenin temellerini daima dinç tutan, çocuk ve gençlerin kişiliğinin olumlu yönde gelişmesini sağlayan değerlerdir. Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk'ün "Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır." sözü rehberliğinde "Bir ülke insanıyla vardır ve yaşar" düsturuyla bu günlere gelmemizde büyük pay sahibi olan öğretmenlerimizi hiçbir zaman unutamayız.
        Bir mum gibi kendisinden önce öğrencisini düşünen, kendisini tüketerek onlara ışık olan, en güzel gülü yetiştirebilmek için uğraşan bir bahçıvan misali bıkmadan, usanmadan, yorulmadan büyük bir sabırla ömrünü veren fedakar öğretmenlerimiz sayesinde geleceğimize umutla bakıyor yeni nesillerimiz adına kendimizi güvende hissediyoruz. Biliyoruz ki bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine ulaşabilmesi eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi İle mümkün olacaktır.
        Türkiye Cumhuriyetimin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği"ni kabul ederek "başöğretmen" olduğu gün olan ve ülkemizde 1981 yılından beri her yıl öğretmenler günü olarak kutlanan "24 Kasım Öğretmenler Günü" vesilesiyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 15 Temmuzda ve görevlerini ifa ederken şehit düşmüş öğretmenlerimiz, emekliye ayrılmış öğretmenlerimiz ve tüm görevi başındaki öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar şükran ve minnetlerimi sunarım.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                              Hakan KESKİN
                                                                                                                                                                                                                                                                                    Kaymakam