ORMANCILIK GÜNÜ VE ORMAN HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
 
21-28 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında 23.03.2018 günü İlçemiz Obrukbaşı mevkiinde bir etkinlik düzenlendi. Saimbeyli Orman İşletme Müdürlüğü, İlçe Emniyet Amirliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortak hazırlanan programda İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe jandarma Komutanı Hacı Mehmet DÜNDAR, İlçe Emniyet Amir V.  Ahmet CELTSEN, İlçe Orman İşletme Müdürü Yalçın SERİKLER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal TUNCEL, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Halil PAŞAOĞLU, Tapu Müdürü İlhan ŞEN, Mal Müdür V. Recai YILDIRIM, Nüfus Müdürü Mehmet ÇELİK, diğer resmi daire amir ve müdürleri,  okul öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlarımız katıldılar.
Programda Saimbeyli Orman İşletme Müdürü Sayın Yalçın SERİKLER tarafından günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapıldı. Daha sonra Saimbeyli İlçe Emniyet Amirliği ve Saimbeyli Milli Eğitim Müdürlüğü hatıra ormanına fidanlar dikildi.
İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN ‘Ormanların korunması, gençleştirilmesi, bakımının ve yeni ağaçlandırmalarla ülkemizin orman varlığının artırılması gelecek nesillerimize bırakacağımız en önemli miras olacaktır. Doğa sevgisini ve bilincini geliştirmek amacıyla hazırlanan bu güzel etkinlik için başta Saimbeyli Orman İşletme Müdürlüğüne, İlçe Emniyet Amirliğine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve dahi emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.’ Dedi.
                Ağaç dikimi ardından program sona erdi.