SAİMBEYLİ KAYMAKAMLIĞI ADANA TARIM FUARINDA
        Adana'nın Saimbeyli İlçesine özgü endemik bir kelebek türü olan "Saimbeyli Mavisi" 07-11 Kasım tarihleri arasında 12.'si düzenlenen Adana Uluslararası Tarım Fuarı'nda tanıtıldı.
        Kaymakamımız Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ yaptığı açıklamada, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen fuarda, Saimbeyli'nin tarihi, turistik, tarımsal ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı bir stant açıldığını belirtti.Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ ilçenin tarımsal ve hayvansal ürünleri ile Saimbeylili kadınların el emeği göz nuru kilimlerinin sergilendiği stantta ayrıca, ilçeye özgü endemik bir tür olan "Saimbeyli Mavisi" kelebeği ile ilçenin tarihi ve doğal dokusunun da tanıtımının yapıldığını ifade etti.
        Tüm Adanalıların beğeniyle ziyaret ettği standımıza Kaymakamımız Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ'nün "Bölge turizmine önemli katkılar sağlayacak olan "Mavi Kelebek" ile bölgede üretilen doğal ürünler fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu" dedi.
        Bölge insanı için bir gelir kapısı olacak çalışmalara destek olunmasını ve sahiplenilmesini isteyen Gümrükçü "Şehrin stresinden kurtulmak isteyen Adanalı hemşerilerimizi, hafta sonları Saimbeyli'de Torosların güzelliğini keşfe davet ediyoruz" dedi.